26 Aralık 2022, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM [email protected]
  • Murat bey sizi sadece yazilarinizdan dolayi tanidim ve hep takdir ettim.Airporthaberi okumamin iki sebebi vardı.Birisi siz ,diğeri de sevgilibÇetin özbey.Gerisi hikaye... Yeni hayatınızda başarılar diliyorum.yolunuz açık olsun....
  • Murat Kardeşim, Herşey gönlünce olsun, başarılar diliyorum.
  • E biz şimdi kimden alacağız gerçek haberleri?
  • Merhaba sevgili öuratcigim, Ayriligini derin bir keder ve uzuntu ile ogrendim. Allah geride kalanlara saglik ve afiyet nasip eylesin. cpt remzi sen
  • 2009'dan beri sizi Airport Tv ile başlayan macerada sizi tanımıştım. Çok renkli zamanlardı. Şimdi ayrıldığınızı görmek beni üzdü açıkcası. Umarım hayatta başarılı olursunuz. Seviliyorsunuz.
  • Airporthaber sitesindeki diğer yazarlar hiç kusura bakmasın ama ,yazılarında türkçeyi en iyi kullanan, ele aldığı konuyu en iyi ifade eden ,konu bütünlüğünü bozmadan yazılarını en akıcı şekilde yazan yazar sizdiniz Murat Bey.Ayrılmanıza çok üzüldüm, gittiğiniz yerde de sizi takip etmek isterim.Yolunuz açık olsun.
  • Fırın tepsisini haber yapan atlas mağdurlarını haber yapamayan adam elveda
  • Seviyeli duruşuyla, konulara yaklaşımıyla hoş sada bıraktığını düşünüyorum. Hakkında hayırlısı Murat bey.
  • Murat Bey, bu kararınızın ardından umarım sizin için hayat çok daha güzel olur. Havacılık adına sizden çok şey öğrendik. hem haber, hem bilgi anlamında... bu manada kendi adıma teşekkürü bir borç bilirim. siz de sağlıcakla kalın. sosyal medyanız üzerinden sizi takip etmeye, yeni haberler, yeni bilgiler öğrenmeye devam edeceğimi umuyorum. selamlar, sevgiler.
  • Murat Kardeşım, Allah yolunu bahtını açık etsın. Objektıf, tarafsız ve yapıcı analizlerinle havacılık sektörüne kattığın değerler için teşekkür ederim. Allaha emanet ol güzel inasn.

Veda Zamanı...

1999 yılı Ekim ayında,  henüz üniversite üçüncü sınıf öğrencisi iken bir sokak afişindeki, “muhabir aranıyor”  ilanına başvurduğum günden bugüne 23 yıl geride kalmış. Bu sürede dört farklı basın kuruluşunda çalıştım. Kovulmanın vaka-i adiyeden sayıldığı bir sektörde, hiçbir işimden kovulmadım, işimi layıkıyla yaptım ve hatta birinden diğerine hep teklif ile daha iyi maaşlarla transfer oldum. İş hayatına bir gün bile ara vermeden devam ettim.

2008 yılından beri de Airporthaber’de sektöre yoğunlaşarak gazetecilik yapmaya çalıştım. Kavga, gürültü, kaos, çekişme, hesaplaşma ve ayak oyunlarının eksik olmadığı bir alanda ayakta kalmaya, kaybettirse de doğru bildiğimden şaşmamaya gayret gösterdim. 

14 yıl boyunca sektörden kimler geldi kimler geçti. İsimler gelip geçici, kurumlar baki kalan oldu. Bizler için de öyle… Hepimiz hem bu dünyada hem de çalıştığımız alanda gelip geçiciyiz.

Önemli olan iyi anılar, güzel izler bırakmak. Üzdüklerim, tekerine çomak soktuklarım, ayağına bastıklarım elbette olmuştur. Eğer yoksa, işimi eksik yapmış sayılırım.  Önemli olan art niyetli olmamaktı, ki ben öyle olmadığıma inanıyorum.

İyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla bir dönem geride kalıyor benim için…

Bundan sonrasında Airporthaber macerasını güzel bir hikaye olarak hatırlayacağım.

Bu süreçte yanımda olan tüm Airporhaber ailesine ayrıca teşekkür borçluyum.

Bir süre sakin bir hayat hayal ediyorum.

Umarım başarırım. Ama şunu biliyorum ki, horoz ölür gözü çöplükte kalır misali, gözüm her zaman bu sektörün üzerinde olacak.  

Bu veda hikayenin sadece bir kısmı için…

Şimdilik hoşçakalın 

Sağlıcakla kalın…
Veda Zamanı...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Yolun acik olsun ~ 8 gün önce
Murat bey sizi sadece yazilarinizdan dolayi tanidim ve hep takdir ettim.Airporthaberi okumamin iki sebebi vardı.Birisi siz ,diğeri de sevgilibÇetin özbey.Gerisi hikaye... Yeni hayatınızda başarılar diliyorum.yolunuz açık olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A.Y. ~ 18 gün önce
Murat Kardeşim, Herşey gönlünce olsun, başarılar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eeeeee ~ 20 gün önce
E biz şimdi kimden alacağız gerçek haberleri?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sevgili muratcigim ~ 21 gün önce
Merhaba sevgili öuratcigim, Ayriligini derin bir keder ve uzuntu ile ogrendim. Allah geride kalanlara saglik ve afiyet nasip eylesin. cpt remzi sen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hüsnücan ~ 22 gün önce
2009'dan beri sizi Airport Tv ile başlayan macerada sizi tanımıştım. Çok renkli zamanlardı. Şimdi ayrıldığınızı görmek beni üzdü açıkcası. Umarım hayatta başarılı olursunuz. Seviliyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EN İYİSİ ~ 23 gün önce
Airporthaber sitesindeki diğer yazarlar hiç kusura bakmasın ama ,yazılarında türkçeyi en iyi kullanan, ele aldığı konuyu en iyi ifade eden ,konu bütünlüğünü bozmadan yazılarını en akıcı şekilde yazan yazar sizdiniz Murat Bey.Ayrılmanıza çok üzüldüm, gittiğiniz yerde de sizi takip etmek isterim.Yolunuz açık olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haha ~ 23 gün önce
Fırın tepsisini haber yapan atlas mağdurlarını haber yapamayan adam elveda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hoş sada ~ 23 gün önce
Seviyeli duruşuyla, konulara yaklaşımıyla hoş sada bıraktığını düşünüyorum. Hakkında hayırlısı Murat bey.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok şey öğrendik ~ 23 gün önce
Murat Bey, bu kararınızın ardından umarım sizin için hayat çok daha güzel olur. Havacılık adına sizden çok şey öğrendik. hem haber, hem bilgi anlamında... bu manada kendi adıma teşekkürü bir borç bilirim. siz de sağlıcakla kalın. sosyal medyanız üzerinden sizi takip etmeye, yeni haberler, yeni bilgiler öğrenmeye devam edeceğimi umuyorum. selamlar, sevgiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KARDESIM ~ 23 gün önce
Murat Kardeşım, Allah yolunu bahtını açık etsın. Objektıf, tarafsız ve yapıcı analizlerinle havacılık sektörüne kattığın değerler için teşekkür ederim. Allaha emanet ol güzel inasn.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000