12 Ocak 2023, Perşembe 11:55:47

THY'li eski yöneticiden zehir zemberek veda mesajı!

Türk Hava Yolları Batı ve Güney Avrupa Kargo Başkan Yardımcısı Hüseyin Ceyhan’ın iş akdi feshedildi. Ceylan ayrılık sonrası zehir zemberek bir veda mesajı yayınladı. “Anladım ki toksik birileriyle çalışmışım” ifadelerini kullanan Ceyhan neler dedi?
  • 'Frankfurt'taki görevine başlamadan önce Hong Kong'ta yaklaşık 12 yıl boyunca görev yapan Ceyhan' maşallah 12 yıl boyunca musluğun başında oturmuşsun, orada nasıl kaldın yoksa ailecek HK vatandaşlığı alabilmen için mi bütün ağırlığını gösterdin ve seni 12 yıl almadılar, bu kadar haram yerken bi an olsun öteki dünya gelmedi mi aklına?
  • Huseyin beyle uzun yillar once memur, sonra Sef olarak calistim ve bir kac sene once sirketten ayrildim. Assadaki yorum yapanlari gorunce bir cogunun performanslari yuzunden Huseyin bey tarafindan bolgeden merkeze gonderilen kisiler oldugunu anliyorum; bu kilsileri yakindan taniyorum. hatta beraber de calistik. Bu yuzden arkadan karaladiklari, iftira yaptiklari anlasiliyor. H.ceyhan bence hava kargoda bir markadir. uzun suredir icerde bir takim rahatsizlari duyuyordum. Sirkete yazik olmus.
  • Kötü bir insan değil aslında... Hasta... Eylenmerinin verdiği zararı hissetmeyecek kadar hasta bir insan. Bilinçli kötü değil, anlamayacak kadar psikotik sorunları olup muhtemelen ailesinden, annesiyle babasının ve aile içi dinamiklerinin onun kişiliğinde yarattığı çarpık gelişimin bir yansıması Hüseyin Ceyhan. Yönetici veya lider özellikleri bulunmayan ancak o dönem THY unsurlarınca "işe yarar" bir karakter olarak bir yerlere oturtulmuş "lokomotif" bir piyondan ibaret... Narsist, sosyopat, obsesif kompülsif kişilik bozukluğu özelliği gösteren, aslen düzenli gözlem gerektiren yardıma muhtaç bir hasta... Verdiği hasarları anlayamayacak kapasitede, zamanında takibe alınsa acınacak kadar yardıma muhtaç bir psikotik. Ancak içinde bulunduğumuz idari sistemler grupları içerisinde toplum arasında olmaması gereken konumlara getirilen insanlardan bir tanesi. Öyle bir insan grubu ile idare ediliyor ki bu sistem, tehlike burada...!
  • 7 yil kadar beraber calistik. Alismak ilk basta zor gibi gelir ama sizi alir ve ortaya bir businessman cikartir. Hayatimda gordugum, tanidigim ender “business oriented” anlayisa sahip, basarili ve hedef odakli insanlardan biri oldu. Isini sahiplenmeyen ve degisime kapali olan bir insan asla onunla calisamaz. Kargoda bir cok projenin fikir sahibidir. Sirket adina onemli bir kayip olmus.
  • Herkes adama sövmüş.genele göre yargılamak istemem ama bu kadar kötü anılacak ne yaptı?
  • Biri bu arkadaşa 1 doların 20 TL ye yaklaştığını ve asgari ücretin 8500 TL olduğunu 1 kaç bin doların kaçbin tl olduğunu hatırlatsın
  • Tipine bakınca ne olduğun anlaşılıyor
  • BU karar cok yerinde adaletli bir karar! THY üst yöneticelerine - gec alinmis bir karar olsa dahi- cok tesekkür ediyoruz. Hüseyin Ceyhan isimli kisi bir piskopatti. Adam önüne gelen her kadin kiza sarkintilik yapiyordu, sulaniyordu!!!!!! Adam buna öylesine alismis ki, sanki Dünya´yi BEN yarattim dermis gibi kadin kiza sulanmayi kendine HAK edinmis!!! Dur durmak bilmeksizin edep ahlaka aykiri davranislari igrenclikten öte idi, insanliktan nasibini alamamis bir yaratik beter ol insallah! Insanlar ar ve namuslari ile ekmek parasinin pesine düsmüsken, ya SEN? Keyfi davranip (...) zevk pesindeydin. HAAA birde yapmis oldugu hatalari kücümsüyor yazisinda, sanki babasinin sirketiymis gibi savurganliklar yapiyordu... sanki kendi kazanmis gibi... SANA YAZIKLAR OLSUN. HIC BIR KISI SENI TÜRK HAVA YOLLARINDA HATIRLAMAYACAk. TAM AKSINE, INSANLAR SENIN GITTIGINE- PARDON ZORLA UZAKLASTIRILDIGA- o kadar mutlu oldular ki...Bunu masumlastirip güzellestiremezsin. Her yazdigin kelime cümle cok sacma
  • Sorun yok zaten şimdi olmasa 3 ay sonra otomatikman olacaktı…
  • Adam zor biri olabilir ama kurumdaki işini hakkıyla yapan ve değer katan ender yeteneklerden biriydi. Özel sektörde acentelerde 3 kuruşa sabahlara kadar çalışıyor ve ter döküyor insanlar. THY de torpille yurtdışında dolarla maaş alanlardan üstün başarı beklenmesi durumunda suçlunun yönetici olması normal arkadaşlar. Hayat kolay değil.

Türk Hava Yolları Batı ve Güney Avrupa Kargo Başkan Yardımcısı Hüseyin Ceyhan’ın iş akdi feshedildi.

Frankfurt'taki görevine başlamadan önce Hong Kong'ta yaklaşık 12 yıl boyunca görev yapan Ceyhan, ayrılık sonrası zehir zemberek bir veda mesajı yayınladı.

Veda mesajında “Anladım ki toksik birileriyle çalışmışım” ifadelerini kullanan Ceyhan neler dedi?

İşte o veda mesajının tamamı:

"Değerli Arkadaşlar

Bir ofis kiralama sureci ile başlayan ve tarafımızdan kaynaklı birkaç hata içeren hususun Disiplin Kuruluna taşınması, arkasından bölge personelinin 15 saat boyunca konuşturularak hakkımda söyleyebilecekleri ne kadar mevzu varsa dikkate alınması ve bunların köpürtülerek yapılan bir değerlendirme neticesinde is akdim fesih edilmiştir.

Karar alınmış ancak arkası doldurulmaya çalışılıyor gibiydi.

Sunu bir kez daha öğrendim ki, bu tip kurumlarda ne kadar başarılı olduğunuzun hiç bir önemi yok. Hatta bu bile sorgulanabiliyormuş! Günlerce home office adı altında evde yatan ve uçakları diplerde olan bir personeli ofise çağırmanız bile mobbing konusuna dönüşebiliyormuş.

Milyarlarca dolar üretmenizi, TK+++ gibi abuk sabuk satışlarla gelir getirmenizi kimse takdir etmiyor ancak bir kaç bin euroluk ofis kirasındaki yanlış girişiniz sizi disipline götürüyormuş.

Ve anladım ki toksik birileriyle çalışmışım.

Eşim Frankfurt’a gitmemi hiç istememişti. Öyle böyle 2 sene oldu. Jübileyi bu şekilde hiç düşünmemiştim ancak karar ne olursa olsun içim rahat ve hatalarımla beraber yaptıklarımın arkasındayım. Ve inanıyorum ki buna sebep olanlar vicdanlarında rahatsızlığı ömür boyu hissedecekler.

Son 2 sene içinde başarabildiğimiz oranda bölgede değişimler yaptık. Gururla Turkish Cargo’nun LF’sini son ay itibariyle Avrupa1’de %86 seviyesine kadar çıkarttık. Geride insanlar bunu konuşacak ve takdir edecek.

Elbet bir son olacaktı ama hiç beklemediğiniz bir anda kapının dışına bu şekilde itilmeniz çok üzücü bir durum. Ancak şairin dediği gibi, bu dünyada bütün işler yarım kalır.

Allaha emanet

Hüseyin Ceyhan"

©AirportHaber.com

THY'li eski yöneticiden zehir zemberek veda mesajı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (90)

ah ceyhan ~ 21 saat önce
'Frankfurt'taki görevine başlamadan önce Hong Kong'ta yaklaşık 12 yıl boyunca görev yapan Ceyhan' maşallah 12 yıl boyunca musluğun başında oturmuşsun, orada nasıl kaldın yoksa ailecek HK vatandaşlığı alabilmen için mi bütün ağırlığını gösterdin ve seni 12 yıl almadılar, bu kadar haram yerken bi an olsun öteki dünya gelmedi mi aklına?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Marka ~ 3 gün önce
Huseyin beyle uzun yillar once memur, sonra Sef olarak calistim ve bir kac sene once sirketten ayrildim. Assadaki yorum yapanlari gorunce bir cogunun performanslari yuzunden Huseyin bey tarafindan bolgeden merkeze gonderilen kisiler oldugunu anliyorum; bu kilsileri yakindan taniyorum. hatta beraber de calistik. Bu yuzden arkadan karaladiklari, iftira yaptiklari anlasiliyor. H.ceyhan bence hava kargoda bir markadir. uzun suredir icerde bir takim rahatsizlari duyuyordum. Sirkete yazik olmus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sahte Marka olabilir ~ 1 gün önce
Inan kargo dan Bir gram anlamiyor
Tehlike burada..! ~ 3 gün önce
Kötü bir insan değil aslında... Hasta... Eylenmerinin verdiği zararı hissetmeyecek kadar hasta bir insan. Bilinçli kötü değil, anlamayacak kadar psikotik sorunları olup muhtemelen ailesinden, annesiyle babasının ve aile içi dinamiklerinin onun kişiliğinde yarattığı çarpık gelişimin bir yansıması Hüseyin Ceyhan. Yönetici veya lider özellikleri bulunmayan ancak o dönem THY unsurlarınca "işe yarar" bir karakter olarak bir yerlere oturtulmuş "lokomotif" bir piyondan ibaret... Narsist, sosyopat, obsesif kompülsif kişilik bozukluğu özelliği gösteren, aslen düzenli gözlem gerektiren yardıma muhtaç bir hasta... Verdiği hasarları anlayamayacak kapasitede, zamanında takibe alınsa acınacak kadar yardıma muhtaç bir psikotik. Ancak içinde bulunduğumuz idari sistemler grupları içerisinde toplum arasında olmaması gereken konumlara getirilen insanlardan bir tanesi. Öyle bir insan grubu ile idare ediliyor ki bu sistem, tehlike burada...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Must ~ 4 gün önce
7 yil kadar beraber calistik. Alismak ilk basta zor gibi gelir ama sizi alir ve ortaya bir businessman cikartir. Hayatimda gordugum, tanidigim ender “business oriented” anlayisa sahip, basarili ve hedef odakli insanlardan biri oldu. Isini sahiplenmeyen ve degisime kapali olan bir insan asla onunla calisamaz. Kargoda bir cok projenin fikir sahibidir. Sirket adina onemli bir kayip olmus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biz de 8 yıl çalıştık ~ 2 gün önce
Neden tam tersini gördük kesinlikle katılmıyorum.Bu kibirli toksik insana da hakkımı helal etmiyorum
.... ~ 4 gün önce
Herkes adama sövmüş.genele göre yargılamak istemem ama bu kadar kötü anılacak ne yaptı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tfx ~ 5 gün önce
Biri bu arkadaşa 1 doların 20 TL ye yaklaştığını ve asgari ücretin 8500 TL olduğunu 1 kaç bin doların kaçbin tl olduğunu hatırlatsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Osman ~ 5 gün önce
Tipine bakınca ne olduğun anlaşılıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
COK PERSONELIN SESI ~ 5 gün önce
BU karar cok yerinde adaletli bir karar! THY üst yöneticelerine - gec alinmis bir karar olsa dahi- cok tesekkür ediyoruz. Hüseyin Ceyhan isimli kisi bir piskopatti. Adam önüne gelen her kadin kiza sarkintilik yapiyordu, sulaniyordu!!!!!! Adam buna öylesine alismis ki, sanki Dünya´yi BEN yarattim dermis gibi kadin kiza sulanmayi kendine HAK edinmis!!! Dur durmak bilmeksizin edep ahlaka aykiri davranislari igrenclikten öte idi, insanliktan nasibini alamamis bir yaratik beter ol insallah! Insanlar ar ve namuslari ile ekmek parasinin pesine düsmüsken, ya SEN? Keyfi davranip (...) zevk pesindeydin. HAAA birde yapmis oldugu hatalari kücümsüyor yazisinda, sanki babasinin sirketiymis gibi savurganliklar yapiyordu... sanki kendi kazanmis gibi... SANA YAZIKLAR OLSUN. HIC BIR KISI SENI TÜRK HAVA YOLLARINDA HATIRLAMAYACAk. TAM AKSINE, INSANLAR SENIN GITTIGINE- PARDON ZORLA UZAKLASTIRILDIGA- o kadar mutlu oldular ki...Bunu masumlastirip güzellestiremezsin. Her yazdigin kelime cümle cok sacma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birlik! ~ 3 gün önce
Sarkıntılık konusunu bilmiyordum. Olay buraya kadar uzanıyorsa bu insanın suçlarının detaylı bir biçimde güç birliğiyle adalete yansıtılması gerek. Türk Hava Yolları sadece iş akdini feshetti ancak kendi kurumunu korumak adına atılan bu hamle bu insanın adalet önünde yargılanmasını sağlayacak suç unsurlarını afişe etmedi. Vicdanlar rahat değil...
Helal olsun ~ 2 gün önce
Tam isabet kotulerdendi
IL ~ 5 gün önce
Sorun yok zaten şimdi olmasa 3 ay sonra otomatikman olacaktı…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İtibar ~ 5 gün önce
Adam zor biri olabilir ama kurumdaki işini hakkıyla yapan ve değer katan ender yeteneklerden biriydi. Özel sektörde acentelerde 3 kuruşa sabahlara kadar çalışıyor ve ter döküyor insanlar. THY de torpille yurtdışında dolarla maaş alanlardan üstün başarı beklenmesi durumunda suçlunun yönetici olması normal arkadaşlar. Hayat kolay değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakikat ~ 4 gün önce
Nası bu fikire vardınız bilmiyorum ama işten ve sektörden bihaber olan birisi kendisi. Hiçbir acente ile görüşüp fiilen satış yapmamış birisi kendisi. Personelini tehdit savurarak personelin başarmış olduğu satışların üzerine yatan birisi. Lütfen hikaye anlatmayın burada bir güler dutuma düşmeyin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000