11 Ocak 2023, Çarşamba 14:52:55

DHMİ'DEN İŞLETMELERE KİRA ZULMÜ!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) kiracıları fahiş fiyat artışları sonrası isyan noktasına geldi.
  • Uluslararası Havalimanlarına göre Euro fiyatlar gayet yerinde olmuş. Kira artışları belli bir standarda oturtulmuş. Detaylı ve adil bir çalışma ürünü olduğu ortada. Kayırılmaya ve kaymak yemeye alışmış gayri ciddi müstecirlerin tepkisi normal. Devrim niteliğinde bir iş koyulmuş ortaya. Bizim ülkemiz insanının alışık olmadığı bir kavram tabi Adalet. Alışmak zaman alır, zor gelir evet ama sonu güzel olur. Tüm Ülke adına hayırlı olsun.
  • Simidin arasına Nutella sürüp 60! TL den veriyorlar;))suyu 30 TL den kahveyi 70-80 birayı 200 TL den çakıyorlar;))e heeepmi siz milleti,birazda.... sırayla bu işler
  • 2023 KÖİ TARİFESİNDE TL BİRİM FİYATLARINA %65 DEN FAZLA ZAM YAPILDI. AYRICA DAHA ÖNCE HİÇ YAPILMAYAN EURO BİRİM FİYATIDA %39 ZAMLANDI. HAVACILIK 2022 SONU KAR AÇIKLADI YA, DEVLET DAHİL BÜTÜN ÖZEL İŞLETMELER KİRACILARINA, EN ÇOK DA BAYRAK TAŞIYICIYA YÜKLENDİ. YAZIKLAR OLSUN...
  • devlet hiçbir alacağından baz geçmiyor. tüm vergi ve harçlara %122 zam yapıldı, dhmi aldığı kirayı bilmem kaça yükseltti. ama gel gelelim maaşlar %16 arttı. resmen insanlarla dalga geçiyorlar. sandıkta verilecek cevap az kaldı
  • Bu sene açıklanan DHMI tarifesi artışları (sadece kira değil) gerçekten ne bir hesaba ne de bir mantığa uyuyor. Euro tarifesi olan maddelere %39 zam nedir? DHMI Euro kuru yükselmiyor, %39 yukarıda mı olmalı demek acaba?
  • Bizim meydanda tahminen 100-150 bin ciro yapan işletmenin kirasının 3000 tl olduğunu öğrenince çok şaşırmıştım. Korona öncesi kira fiyatları geçerli sanırım. Korona da kira fiyatları yarıya inmişti. Çok düşük olan fiyatları ortalamaya çekmeye çalışmalarını takdir ediyorum. Devlet millet zarar etmesin
  • Para toplamanın yanı sıra asıl hedef kiracıları isyan ettirip sözleşmeler bitmeden dükkanlardan çıkarmak. Böylece istediği kişilere peşkeş çekilecek bir kısmı da fahiş rakamlara devir olacak. Dhmi her türlü kazanmış olacak.
  • Töbe Bismill
  • Bir şişe suyu 30 liradan satan adamlara az bile yapılmış. Siz bol sıfırlı kar payı koyarken bir şey yok, kiraya zam yapılınca bıdı bıdı.
  • Bu milletin cebinde ne varsa alın yiyin daha fazla alın bu artışlar yetmez daha da zam yapın...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) kiracıları fahiş fiyat artışları sonrası isyan noktasına geldi.

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) rakamlarının açıklanmasıyla birlikte gözler 2023 Ocak ayı itibariyle yapılacak kira artışlarına çevrilmişti.

İş yeri için konutlara getirilen yüzde 25'lik artış limiti getirilmezken; Uzmanlar on iki aylık ortalamalara göre ticari alanlarda en fazla yüzde 72,31 olan artış oranının baz alınması gerektiği belirtiyor.

YÜZDE 750 CİVARINDA ZAM YAPILDI!

Ancak AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; DHMİ, Antalya Havalimanı'nda kiracısı olduğu işletmelere dudak uçuklatan kira faturaları kesmeye başladı. Geçtiğimiz yılın ilk üç ayı için 95 bin TL civarında kesilen kira faturası bu yılın ilk 3 aylık dilimi için 710 bin TL'ye yükseldi. Yaklaşık yüzde 750'lik artış oranını gören DHMİ kiracıları söz konusu fiyat artışlarına isyan etti.

DHMİ'nin bu artışla sektörde faaliyet gösteren irili ufaklı tüm şirketlere ve şirket çalışanlarına zarar verdiği iddia edildi. İşletme sahipleri bu fahiş artışlar sonrasında kara kara nasıl bir yol izleyeceklerini düşünmeye başladı.

©AirportHaber.com

DHMİ'DEN İŞLETMELERE KİRA ZULMÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Adil bir iş. ~ 2 gün önce
Uluslararası Havalimanlarına göre Euro fiyatlar gayet yerinde olmuş. Kira artışları belli bir standarda oturtulmuş. Detaylı ve adil bir çalışma ürünü olduğu ortada. Kayırılmaya ve kaymak yemeye alışmış gayri ciddi müstecirlerin tepkisi normal. Devrim niteliğinde bir iş koyulmuş ortaya. Bizim ülkemiz insanının alışık olmadığı bir kavram tabi Adalet. Alışmak zaman alır, zor gelir evet ama sonu güzel olur. Tüm Ülke adına hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt ~ 6 gün önce
Simidin arasına Nutella sürüp 60! TL den veriyorlar;))suyu 30 TL den kahveyi 70-80 birayı 200 TL den çakıyorlar;))e heeepmi siz milleti,birazda.... sırayla bu işler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FAHİŞ FİYATLAR ~ 6 gün önce
2023 KÖİ TARİFESİNDE TL BİRİM FİYATLARINA %65 DEN FAZLA ZAM YAPILDI. AYRICA DAHA ÖNCE HİÇ YAPILMAYAN EURO BİRİM FİYATIDA %39 ZAMLANDI. HAVACILIK 2022 SONU KAR AÇIKLADI YA, DEVLET DAHİL BÜTÜN ÖZEL İŞLETMELER KİRACILARINA, EN ÇOK DA BAYRAK TAŞIYICIYA YÜKLENDİ. YAZIKLAR OLSUN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vay beee ~ 6 gün önce
devlet hiçbir alacağından baz geçmiyor. tüm vergi ve harçlara %122 zam yapıldı, dhmi aldığı kirayı bilmem kaça yükseltti. ama gel gelelim maaşlar %16 arttı. resmen insanlarla dalga geçiyorlar. sandıkta verilecek cevap az kaldı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hepsi aynı ~ 3 gün önce
Meraklanma, iktidar değişince de işler aynı mantıkla yürür. Muhalefet farklı mi yapacak sanıyorsun.
Hesap Tutsa ~ 6 gün önce
Bu sene açıklanan DHMI tarifesi artışları (sadece kira değil) gerçekten ne bir hesaba ne de bir mantığa uyuyor. Euro tarifesi olan maddelere %39 zam nedir? DHMI Euro kuru yükselmiyor, %39 yukarıda mı olmalı demek acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dhmi personel ~ 6 gün önce
Bizim meydanda tahminen 100-150 bin ciro yapan işletmenin kirasının 3000 tl olduğunu öğrenince çok şaşırmıştım. Korona öncesi kira fiyatları geçerli sanırım. Korona da kira fiyatları yarıya inmişti. Çok düşük olan fiyatları ortalamaya çekmeye çalışmalarını takdir ediyorum. Devlet millet zarar etmesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birçok sebep ~ 6 gün önce
Para toplamanın yanı sıra asıl hedef kiracıları isyan ettirip sözleşmeler bitmeden dükkanlardan çıkarmak. Böylece istediği kişilere peşkeş çekilecek bir kısmı da fahiş rakamlara devir olacak. Dhmi her türlü kazanmış olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
spr ~ 6 gün önce
Töbe Bismill

Yanıtla

Kalan karakter 1000
windrunner ~ 6 gün önce
Bir şişe suyu 30 liradan satan adamlara az bile yapılmış. Siz bol sıfırlı kar payı koyarken bir şey yok, kiraya zam yapılınca bıdı bıdı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilet fiyatlarına da yansir ~ 3 gün önce
DHMİ'nin fiyat artırması sonucu SU FİYATİ EN AZ 50 TL olur. Ağlayacaklar yine yolcu olur.
Her şeyi alın ~ 7 gün önce
Bu milletin cebinde ne varsa alın yiyin daha fazla alın bu artışlar yetmez daha da zam yapın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000