13 Eylül 2014, Cumartesi 13:03:31

AIR FRANCE PİLOTLARI GREVE GİDİYOR!

Fransız ulusal havayolu şirketi Air France'ın pilotları, pazartesi gününden itibaren bir hafta sürecek greve gitmeye hazırlanıyor.
  • Tk neden sözleşmeli yabancı pilot alıyo anladınızmı. AF ın dayanma gücü var ama TK nın başına gelse zor toparlar. TK nın maliyetleri düşürmesi elzem ve baya uğraşıyo buna. Bu ticari başarıdanda önemli
  • Greve giden pilot ülkesini sevmiyor mu yani? Mantığı bakkaldanmı aldınız? Hakkını istemek için grev yapar insanlar..
  • Araplara Alitalia'dan sonra birde Fransiz pilavi dusmek uzere. Bakalim eleriyle mi yiyecekler yoksa kasik la mi catalla mi :))
  • Air france nin sikintisi cok buyuk. Sadece transavia yi guclendirmekle kalmayacak. Hali hazirdaki sirketi Hop ile de planlari mevcut. City jet i zaten gozden cikardi. 318 319 ve 320 ucaklarini da Hop bunyesine dahil etmek istiyor. Anlayacagimiz air france yi zor gunler bekliyor...
  • Eğer AF, LH ve BA Avrupa içi düşük maliyetli modele geçebilirse ki çok sancılı dönem onları bekliyor Avrupa'daki slotları sayesinde dünya havacılığını yönetirler. Yoksa körfez şirketleri paralarıyla hepsini kontrole almak isteyecek. Bakınız Avrupa low cost firmaları da kıtalararası uçuşlar planlıyorlar. Görünen o ki tüketici Network havayolunda Avrupa'da low cost - uzun uçuşta normal ürün görecek...Milli havayolumuz bakalım nerede duracak...
  • Maaşları ve hakları azaltmaya, büyümeyi durdurmaya başlasın TK bu yorum yapanları görürüz. Saygılar.
  • Ya bu almanlarla fransizlarda hic memleket sevgisi; sirket sevgisi yok cok yazik.. tkdaki meslektaslarini ornek alsinlar..
  • Türkiye de sıkar çünkü birlik beraberlik sıfır. 10 kişi katılır haftaya kapıya konurlar

Fransız ulusal havayolu şirketi Air France'ın pilotları, pazartesi gününden itibaren bir hafta sürecek greve gitmeye hazırlanıyor.

Air France yönetimi, yaptığı açıklamada, grev yüzünden pazartesi gününden itibaren tarifeli seferlerin yaklaşık yarısının iptal edilme riski olduğunu bildirdi. Grevin, Air France havayolu şirketini günde 15 milyon euro zarara sokması bekleniyor.

Air France pilotlarının üye olduğu üç sendika, şirketin, düşük maliyetli havayolu şirketleri ile rekabet etme planı yüzünden mağdur olacakları gerekçesiyle greve gitmek istiyor. Air France, kısa ve orta mesafeli uçuşlarda düşük maliyetli şirketlere rekabet etmek amacıyla, yine havayolu grubu bünyesinde faaliyet gösteren Transavia şirketine ağırlık vermek istiyor.

Air France, Transavia şirketi için Avrupa'da çalışacak pilotlar ile yerel kontratlarla çalışılmasını öngörürken, Air France pilotları, yapılacak değişiklikle, eski haklarını kaybedip Transavia şirketinin koşulları ile çalışmaya zorlanma korkusu taşıyor.

AIR FRANCE PİLOTLARI GREVE GİDİYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Tk neden sözleşmeli yabancı pilot alıyo anladınızmı. AF ın dayanma gücü var ama TK nın başına gelse zor toparlar. TK nın maliyetleri düşürmesi elzem ve baya uğraşıyo buna. Bu ticari başarıdanda önemli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Greve giden pilot ülkesini sevmiyor mu yani? Mantığı bakkaldanmı aldınız? Hakkını istemek için grev yapar insanlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trader Joe's ~ 8 yıl önce
Araplara Alitalia'dan sonra birde Fransiz pilavi dusmek uzere. Bakalim eleriyle mi yiyecekler yoksa kasik la mi catalla mi :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Air france nin sikintisi cok buyuk. Sadece transavia yi guclendirmekle kalmayacak. Hali hazirdaki sirketi Hop ile de planlari mevcut. City jet i zaten gozden cikardi. 318 319 ve 320 ucaklarini da Hop bunyesine dahil etmek istiyor. Anlayacagimiz air france yi zor gunler bekliyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 8 yıl önce
Eğer AF, LH ve BA Avrupa içi düşük maliyetli modele geçebilirse ki çok sancılı dönem onları bekliyor Avrupa'daki slotları sayesinde dünya havacılığını yönetirler. Yoksa körfez şirketleri paralarıyla hepsini kontrole almak isteyecek. Bakınız Avrupa low cost firmaları da kıtalararası uçuşlar planlıyorlar. Görünen o ki tüketici Network havayolunda Avrupa'da low cost - uzun uçuşta normal ürün görecek...Milli havayolumuz bakalım nerede duracak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Maaşları ve hakları azaltmaya, büyümeyi durdurmaya başlasın TK bu yorum yapanları görürüz. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
grev ~ 8 yıl önce
Ya bu almanlarla fransizlarda hic memleket sevgisi; sirket sevgisi yok cok yazik.. tkdaki meslektaslarini ornek alsinlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
E P ~ 8 yıl önce
Türkiye de sıkar çünkü birlik beraberlik sıfır. 10 kişi katılır haftaya kapıya konurlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BEKLENTİ ~ 8 yıl önce
Bazı yorumcu arkadaşların Türkiye'de benzeri bir grev olması için arzu ve istek içinde olduğunu görüyoruz.İnsan ülkesine maddi manevi zarar verecek bir grevi istemi hiç ? Boşuna beklemeyin işte birlik ve beraberlik içinde olduğumuzdan dolayı böyle bir grev olmayacaktır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000