09 Ocak 2023, Pazartesi 09:56:26

Ahmet Bolat'tan kabin memuru alım süreciyle ilgili önemli açıklamalar

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet, kabin memuru alım sürecine ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.
  • Sayın başkanım; TGS de çalışma şartları çok ağır buna rağmen her zaman çalışip verilen görevleri yerine getirmekten geri durmadık kâr yağdı apronda kaldık evlerimize gitmedik 3 gün. Yazın yoğunluk oldu yemek yemedik calistik keza kış operasyonu dedik hala yaz gibi çok yoğun. durmuyoruz! Maşallah! Ancak bunun karşılığında en azından maaşlarimiza güzel bir oran bekliyorz. . Her konuda olduğu gibi bu konuda da arkamızda olacaginizdan şüphemiz yok. Saygılarımla
  • Zam ne zaman açıklanacak ay sonunda mi bizi mutlu edecek bir zam açıklaması olur inşaallah havalimanı olarak rekor kırıyoruz personel beli bükülmüş.mutlu bir haber bekliyoruz
  • Sayın Ahmet bey 5m giriş çıkış yaptığı halde tazminat verilmedi Doğalgaz yardımı veriyordevlet hani nerde Herkesin ahina girdiniz 5m denilen şirket halen kargoda Usulsüzlük Yolsuzluk Nasıl duruyor bu sirket
  • Aynı hassasiyeti pilot alımlarında da gösterirseniz ne kadar adaletsiz bir İK süreci yönettiğinizi anlayacaksınız sayın ahmet bolat.
  • Kac yigeninizden biri elendi. Benim bildigim 5 kesin var. yapmayin Sayin Bolat. Ilk turbanli hostes de sizin yigeninizin. Attiginiz yalanlara kimse inanmiyor artik.
  • Ah yazık olmuş.Çok üzüldük.
  • Sürpriz
  • Kendi bile torpille başkan olmuştur muhtemelen
  • Cok iyiydi
  • Thy ve böyle şeylerin olduğuna inanmak zor, kabin memuru pilot dışında diğer personelin nasıl alındığı bile belli değil. İlan bile yok..

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet, kabin memuru alım sürecine ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

Bolat sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Umut vaat edenlere kulak asılmaması gerektiğini ve eşinin yeğeninin İngilizce mülakattan elendiğini ifade etti. Kuralların ve kriterlerin belli olduğunu sözlerine ekleyen Bolat, '“benim kitabımı okuyun”, “benim seminerime girin” ya da “şunu yaparsanız işiniz garanti” vs yolu ile sizlerin azminizi suistimal edenlere fırsat vermeyin' dedi.

Bolat'ın açıklaması:

Değerli arkadaşlar, özellikle kabin süreçlerimize giren aday arkadaşlar, bu notlarım size.

Öncelikle, “benim kitabımı okuyun”, “benim seminerime girin” ya da “şunu yaparsanız işiniz garanti” vs yolu ile sizlerin azminizi suistimal edenlere fırsat vermeyin! Arkadaşlar, benim eşimin yeğeni elendi İngilizceden. Buradan kıstas alabilirsiniz.

O kadar çok söylentiler ortada dolaşıyor ki, ben bile şaşırdım. Hele bir tane aday 1.65 cm olduğunu ama boy kilo değerlendirmesinde, özellikle 1.59 cm çıkarmak için çenesine bastırıldığını vs iddia etti. Bir dostumu da araya sokarak devreye girmemi rica ettiler. Ben de girdim. Bu hanım kızı şirkete davet ettik. Başhekimiz Deniz Bey’de bize çelik inşaat metresi getirdi. Ayakkabılar çıkarıldı, aday dimdik duvara dayandırıldı ve bir kitabı tam duvara hizalayarak kafasının üzerine tam sıfıra indirdik. Ve kalem ile kitabın ucunu duvara işaretledik. Deniz aşağıda metrenin ucunu tuttu ve ölçtük.  Kaç çıktı dersiniz? 1.59 cm. “Bak bu senin boy ölçün” dedim. Okur musun, kaç cm? Bu seferde kızımız ama 1 cm ile elenir mi dedi. Evet, eledik.

Başka neler var, neler. Kimi ergenlikte antidepresan kullanmış, e-nabıza isyan ediyor.  Kimi bel fıtığını gizlemeye çalışıyor. Tüm bu kısıtlar ilanlarımızda açıkça yazıyor arkadaşlar. Yani kurallar baştan belli. Sağlıkları konusunda çok iddialı olarak itiraz eden 5-10 kişiyi yeni tahlilileriyle beraber bir kez daha tıbbi değerlendirmeye yolladım. Ama bugüne kadar olumluya dönen olmadı.

Son olarak eğitime alınan adayları hem göreyim hem de eğitmenlerimize kolay gelsin demek istedim. Geçen Cuma kimseye haber vermeden yanıma kabin başkanımız Ozlem Oncel’i de alarak eğitim binasına resmen “baskın yaptık”, ya da “teftiş ettik” diyelim. 6 sınıfta yaklaşık 150 kadar adayı tek tek tanımaya çalıştım. Hepsi en az lisans mezunu. Havacılık bitirenler de var, İngilizce öğretmen olanlarda. Çince, Almanca ve Fransızca bitirenler de var, iktisat veya işletme bitirenler de. TGS’de çalışanlardan ve uçan şeflerden girenlerde olmuş. Hepsi adına çok sevindim.

İstatistik okuyanlar bilir, şimdiye kadar olumlu dönülen 1800 kişilik bir popülasyonda 150 örnek sayısı çok güzel bir örneklemedir. İnsan Kaynaklarımız güzel bir iş yapmış, en iyileri bulmuş. Tebrik ediyorum.

Eğitmenlerimiz zaten yılların deneyimi ve ciddiyetiyle işlerinin tam üzerinde. Zaten Burak Bekman işini güzel yapan bir başkanımız. Mart, Nisan gibi son derece motive, mesleğini seven ve profesyonel “taptaze kan” gelecek kabin ekibimize. Bu yazının nedeni de aslında bu eğitmenlerden biri. 2003 yılında Filo Yönetiminde tanıdığım ve bu sene emekli olan Müge Hanım. Ona da danışmanlık vererek eğitmenliğine devam ettirmişler. Kendi cep tlf ile aldığı bu kareler boşa gitmesin, tarihe not düşeyim istedim.Ahmet Bolat'tan kabin memuru alım süreciyle ilgili önemli açıklamalar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (118)

Harekattan sevgiler, ~ 3 gün önce
Sayın başkanım; TGS de çalışma şartları çok ağır buna rağmen her zaman çalışip verilen görevleri yerine getirmekten geri durmadık kâr yağdı apronda kaldık evlerimize gitmedik 3 gün. Yazın yoğunluk oldu yemek yemedik calistik keza kış operasyonu dedik hala yaz gibi çok yoğun. durmuyoruz! Maşallah! Ancak bunun karşılığında en azından maaşlarimiza güzel bir oran bekliyorz. . Her konuda olduğu gibi bu konuda da arkamızda olacaginizdan şüphemiz yok. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 3 gün önce
Zam ne zaman açıklanacak ay sonunda mi bizi mutlu edecek bir zam açıklaması olur inşaallah havalimanı olarak rekor kırıyoruz personel beli bükülmüş.mutlu bir haber bekliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5m cLisani ~ 7 gün önce
Sayın Ahmet bey 5m giriş çıkış yaptığı halde tazminat verilmedi Doğalgaz yardımı veriyordevlet hani nerde Herkesin ahina girdiniz 5m denilen şirket halen kargoda Usulsüzlük Yolsuzluk Nasıl duruyor bu sirket

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmet bey ~ 7 gün önce
Aynı hassasiyeti pilot alımlarında da gösterirseniz ne kadar adaletsiz bir İK süreci yönettiğinizi anlayacaksınız sayın ahmet bolat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yigen ~ 8 gün önce
Kac yigeninizden biri elendi. Benim bildigim 5 kesin var. yapmayin Sayin Bolat. Ilk turbanli hostes de sizin yigeninizin. Attiginiz yalanlara kimse inanmiyor artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cok ıyı yorumdu ~ 8 gün önce
Ama o yiğen kimse kötü bir reklam yaptı. Kendi için yegenın adını kırlettı? Bakıs acısı olumsuz olur hep o ınsana
Ghh ~ 8 gün önce
Her zaman yaptıklarınızı yaparsınız at eyli yi ahmet bolat efendi zorla ikale imzalat
yigen yazana ~ 7 gün önce
Turbanli olusu pek bi dokunmus size galiba. Allah sayilarini arttirsin. Siz bu kafayla afedersiniz de 2 karis yol alamazsiniz. Umarim firsatiniz da olmaz zaten.
Kpt ~ 8 gün önce
Ah yazık olmuş.Çok üzüldük.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 8 gün önce
Sürpriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mesela yani ~ 8 gün önce
Kendi bile torpille başkan olmuştur muhtemelen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet :))£ ~ 8 gün önce
Cok iyiydi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 8 gün önce
Thy ve böyle şeylerin olduğuna inanmak zor, kabin memuru pilot dışında diğer personelin nasıl alındığı bile belli değil. İlan bile yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zerrin ~ 8 gün önce
Davetiye ile

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000